Z Manhattanu na lotnisko Kennedy w 10 minut — Uber Copter

Nowy Jork

Kilka helikopterów pasażerskich lata z dolnego Manhattanu na międzynarodowe lotnisko. John F. Kennedy w Nowym Jorku.

Użyj aplikacji Uber, aby zamówić. Wybierz cel podróży — Lotnisko JFK lub Dolny Manhattan i wybierz klasę samochodu — Copter. Jeśli jesteś w innej części miasta, najpierw musisz dostać się na Manhattan, a dopiero potem postępować zgodnie z planem:

Otwórz aplikację w telefonie, wybierz „Copter” z listy oferowanych klas samochodów.

Wybierz termin wyjazdu (od opcji „dzisiaj za 30 minut” do + 5 dni).

Koszt lotu jest zablokowany na Twojej karcie bankowej (zostanie obciążony po wykonaniu usługi) i czekasz na transfer na miejsce startu i lądowania.

Przychodzi po ciebie Uber, który ma już swój ostateczny cel – lądowisko dla helikopterów na Houston Street.

Przed wejściem na pokład oglądasz 1,5-minutowy film wprowadzający na temat zasad postępowania podczas lotu. Pasażer może zabrać na pokład przedmiot spełniający parametry bagażu podręcznego – torbę lub małą walizkę.

Startujesz i spędzasz 8 minut obserwując Nowy Jork z lotu ptaka.

Po wylądowaniu czeka na Ciebie samochód, który zawiezie Cię do terminalu.Lot w jedną stronę dla jednej osoby kosztuje 200-225 USD. Dla porównania oto ceny dla alternatywnych rodzajów przelewów. Żółta taksówka zabierze Cię na lotnisko JFK z Manhattanu za 60-70 USD. Małe wspólne autobusy, wahadłowce są wystarczająco długie, ale tanie — podróż kosztuje 20 USD. Samochody z Ubera od 75 do 99 USD za klasę UberX do 172-223 USD za SUV-a.

Zalety są oczywiste, ale należy zdawać sobie sprawę z wad

Wyobraź sobie lot helikopterem nad utkniętymi nowojorczykami. Wydaje się, że kwestia zyskania czasu sama znika.

Jednak nie wszystko jest takie proste. Zgodnie z przepisami lot trwa 8 minut. Podobna podróż taksówką lub autobusem trwa około godziny, w godzinach szczytu półtorej godziny. Planując lot, warto uwzględnić w całkowitym koszcie transferu dwa dodatkowe: „twoja lokalizacja” – „pas startowy” i odwrotnie.

Biorąc pod uwagę te ruchy (szczególnie przy dużym natężeniu ruchu), cała trasa może potrwać znacznie dłużej.Nie będziesz mógł latać w weekendy. Usługa jest dostępna w dni powszednie od 14:00 do 18:00 czasu wschodniego.

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇

Autor i redaktor naczelny bloga TravelQ

Rate author
( No ratings yet )
TravelQ blog