Театри Києва – ТОП 10

Київ
“Театральний Київ, богема, легкий присмак коньяку в повітрі, невимушені посмішки, передчуття занурення в інший світ. Про режисерів, акторів та глядачів. Репертуари, ціна квитка, топові вистави. Класика, UNDERGROUND, KIDS, Домашній театр. Чорний квадрат."

Київський академічний, драми та комедії на Лівому березі

Фото з головного входу
Театр на Лівому березі, Київ

Броварський проспект, будинок 25. Хвилин 8 пішки від ст. метро Лівобережна.

Він перший і найкращий на Лівому березі Києва. Постановки на актуальні теми, використовуються нові сценічні прийоми. З кожним сезоном його відвідують дедалі більше, дедалі більше прем’єр закінчуються аншлагами та оваціями. Репертуар різножанровий, твори української та світової класики, сучасної драматургії. Найвідоміші класичні твори на його сцені знаходять новий зміст, не втрачаючи своєї історичної цінності.

У репертуарі немає нічого для дітей, тож вік глядача становить від 12 років. Вони співпрацюють з іноземними режисерами: Дмитро Богославський (Білорусь), Євген Корняг (Білорусь), Маттео Спьяцці (Італія). Директор, художній керівник та за сумісництвом автор та режисер – Стас Жирков. З його допомогою поставлені “Батько”, “Сталкери”, “Альбатроси”, “Хлібне перемир’я”…

Ціна квитка 50-750 грн.

Молодий

Фото з вулиці
Молодий театр
Акторка
Акторка Молодого театру на сцені

Вулиця Прорізна, 17. 7 хвилин від метро Золоті ворота.

Будинок актуального, гострого гумору, імпровізацій, незвичайних жанрів та яскравих емоцій.

У репертуарі є унікальна вистава – екскурсія “За лаштунками Молодого”. Вона розкриває секрети акторів, занурює у їхню роботу та внутрішні процеси.

Ця екскурсія надає унікальну нагоду почути історії з реального життя від корифеїв “Молодого”.

Ви зможете побачити роботу Дмитра Суржикова, Ірини Калашникової, Катерини Кістень, Тамари Яценко, Ліліани Ребрик, Ірми Вітовської, Олексія Вертинського та інших відомих акторів.

Крім основної та камерної сцени є мікросцена для акторських та режисерських дебютів. Здебільшого всі постановки для глядачів старшого віку, але також є дещо для юних поціновувачів: “Красуня і чудовисько” та “Принцеса Либідь”.

Вартість квитків 150 – 500 гривень.

Російської драми імені Лесі Українки

Фото будівлі від метро Театральна
Театр Російської драми імені Лесі Українки

Богдана Хмельницького, 5. Хвилина пішки від станції метро Театральна.

Це “творчий храм” сучасного мистецтва та світової класики, який дає можливість поринути в атмосферу, відчути весь спектр емоцій та насолодитися грою акторів. Справжній приклад класичного театру. Про це говорить архітектура будівлі всередині та зовні. Репертуар, у якому кожен глядач знайде собі актуальну тему. Він особливий тим, що здатний задовольнити потреби будь-кого.

На основній сцені можемо побачити знайомі та близькі кожному: “Дерева вмирають стоячи”, “Джульєтта та Ромео”, “Сімейна вечеря”, “Пасажир без багажу”.

На Новій та Сцені під дахом – моно спектаклі, а також глибші та чуттєвіші на “гарячі” теми: “Ігри на задньому подвір’ї”, “Всі ми родом з дитинства”, “Академія сміху”, “Лавка”.

Під час антракту можна відвідати музей, де зберігається історія від його джерел і до наших днів. У ньому працює багато відомих та заслужених артистів України: Надія Кондратовська, Віктор Кошель, Андрій Пономаренко, Володимир Ращук, Віктор Сарайкін та інші.

Ціна квитка від 40 до 350 грн.

“Золоті ворота”

Зал без глядачів, фото
Театр “Золоті ворота”

Шовковична 7-а. 13 хвилин пішки від ст. метро Хрещатик чи Палац Спорту

“Золоті ворота” – це територія різноманітності. Місце, де можна не лише подивитися гру акторів, а й зустріти однодумців, поспілкуватися, випити смачної кави та чудово провести час”, – так відгукується про неї директор Ксенія Ромашенко.

“Золоті” – це молодий, камерний, він стрімко розвивається і слідує новим віянням.

У репертуарі: “Річард 3”, “Місто богів”, “MIŁOŚĆ/ Любов”, поставлені іноземними громадянами. Роботи Стаса Жиркова: “Білка, яка прожила 100 років”, “Браковані Люди” та інші.

“Золоті” також виділяється тим, що запрошують до себе на годину раніше до початку. Для того, щоб кожен міг випити смачної кави або вина, підготуватися до перегляду та просто відпочити в лаунж-зоні.

Відомі на телебаченні Віталіна Бібліва, Владислав Онищенко, Богдан Буйлук.

Ціни у гривнях: 150 – 450.

Театр юного глядача на Липках

будівля з вулиці
Театр юного глядача на Липках, Київ

Вулиця Липська 15/17. 15 хвилин пішки від ст. метро Майдан Незалежності чи Хрещатик.

ТЮГ на Липках приваблює своєю дивовижною історією та дружньою атмосферою. Усередині є дві сцени. На великій – показують класичні речі для дітей та дорослих, з повчальним змістом. На камерній – ставляться сучасні постановки.

Віктор Гирич є провідним спеціалістом дитячих сцен, режисером, який знає дитячу психологію і вибудовує все таким чином, щоб дитина отримала яскраві враження, переживала всі емоції разом з героєм, перейнялася співпереживанням та інтересом до мистецтва.

Особливість – найбільша кількість творів, які випадково збігаються зі шкільною програмою. Вони викликають безліч позитивних емоцій як у зовсім маленьких, так і у дорослих.

ТЮГ відрізняється красою декорацій та спецефектами. Під час постановки «Без вини винні» зі стелі капає дощ, у «Лісова пісня» ви потрапите під похмурий осінній дощ із грозою, Фігаро пірнає у басейн з водою, у «Чайці» на сцені справжнє маленьке озеро, а у постановці «Сон» нечисть затягує грішників у підземний світ, тому священики радять читати молитви перед переглядом та тримати піст.

Прекрасні актори, які попри свій вік, не втратили своєї легкості та азарту: Людмила Ігнатенко, Леонід Марченко, Валерія Чайковська, Людмила Загорська, Олександр Ярема, Анжеліка Гирич, Дарія Петрожицька та інші.

Ціни: 60 – 300 грн.

“Актор”

головний вхід
Театр “Актор”

Вулиця Велика Житомирська 40. Від станції метро Поштова площа, піднятися до гори на фунікулері, потім 15 хвилин пішки.

Це місце для експериментів, нових форматів та сучасних жанрів. “Актор” – яскравий приклад того, як можна успішно одночасно показувати класику та сучасне.

Працює у багатьох напрямках. Класика перевірена часом: “Вишневий сад”, “Мегери”.

UNDERGROUND – сучасні твори українських та закордонних авторів: “Фрі”, “Приємна несподіванка”.

KIDS – спектаклі для юних глядачів: “Лускунчик”, “Ніч перед Різдвом”.

Домашній театр – експерименти, де досвідчені режисери працюють із молодими акторами – “Естроген”.

Серед акторів можна зустріти Аду Роговцеву, Олексія Вертинського, Інну Мірошниченко, Володимира Кокотунова, Ганну Кузіну, Максима Максимюка.

Для молодих батьків пропонують подбати про дітей (3+) на час вистави. За два кроки знаходиться Бебі Бар, де дитину погодують і подбають про неї, поки батьки можуть відпочити.

Ціна квитка 100 – 490 грн.

Дитяча кімната – 300 грн.

Національний академічний драматичний імені Івана Франка

Фото з площі
Театр імені Івана Франка, Київ, Україна

Площа Івана Франка, 5 хвилин пішки від ст. метро Хрещатик.

Це місце для кожного. Його цінність – великий акторський склад та різноманітний репертуар. Глядач цінує справжнє мистецтво та завжди обирає театр Франка, отримуючи задоволення від вже звичного ним стилю та жанрів.

Простота донесення та справжні емоції, які неможливо не відчувати разом з акторами. Над постановками працюють різні режисери, там великий акторський склад, кожен знайде щось для себе. Є дві сцени: основна і камерна.

Репертуар: “Кайдашева сім’я”, “Мартин Боруля”, “Наталка Полтавка”. Також дуже популярні, з незвичайним режисерським задумом: “Трамвай бажання”, “Сторонні серед нас”, “Не плачте за мною ніколи…”.

Грають заслужені артисти України: Бенюк Богдан, Назар Задніпровський, Михайло Кукуюк, Олег Стальчук, Ярема Олександр, Андрій Романій, які також знімаються на телебаченні.

Квитки коштують 30 – 750 гривень (основна), 50 – 250 грн (камерна).

“На Подолі”

Будівля в вечірному сяйві
Будівля театру на Подолі в Києві

Андріївський узвіз 20 А, Б. 10 хвилин пішки від станції метро Контрактова.

“На Подолі” – приклад європейського театру, в якому мінімалізм поєднується з технологіями. Тут видно абсолютно нові підходи та творчі рішення. Він невеликий, новий та сучасний. Основна аудиторія – підлітки та дорослі. Унікальний своєю відвертістю та впевненістю у всьому, що вони створюють.

Загалом викликає змішані почуття у мешканців та гостей столиці. Завоював серця своїми неординарними виставами. Велику популярність набрали: “Льовушка”, “Got to be free, або маєш бути вільним”, “Вернісаж на Андріївському” та прем’єра “Ножиці”. Грають: Максим Максимюк, Роман Халаїмов, Олександр Данильченко, Ганна Саліванчук та інші.

Тут працював режисер Малахов, вистави якого завжди закінчувалися оваціями та аншлагами. Серед його робіт: “Фараони”, “Дядько Ваня”, “Дивакуватий Журден”, “Склади слово “ВІЧНІСТЬ”, “Передчуття Мини Мазайла”, “Шестеро персонажів у пошуках автора”.

Квитки від 150 до 700 грн.

“Колесо”

Будівля - фото з вулиці
Театр “Колесо” на Андріївському узвозі у Києві

Андріївський узвіз, 8. Десять хвилин від станції метро Контрактова площа.

“Колесо” дуже камерне. Ідеально вписується в атмосферу та колорит Андріївського узвозу. Він гармонійно розташувався серед антикварних крамниць та літніх веранд.

Його важко назвати сучасним, адже він зберігає в собі ту саму цінність справжнього класичного театру. Це і є його особливість, яку цінують глядачі.

Відвідують підлітки та молоді люди, які поважають драматичне мистецтво та люблять атмосферу Подолу. Де в розпорядженні є все, щоб приємно і корисно провести вечір.

Режисери вміють зробити так, що кожен знайде у спектаклі свою актуальність. Класику творів тут розбавляють антуражним гумором, дають їй нове життя. І вона набуває сенсу в очах нового покоління людей. Адже змінюється світ, змінюється глядач і “Колесо” змінюється разом із нами.

Драма, комедія, документальна драма, трагедія, моновистава, водевіль, музична комедія, детектив, романтичний трилер, спектаклі для дітей – все це можна бачити на їх сцені.

Одні з популярних: “У Києві, на Подолі.., або «Де ві сохнітє бєльйо?”, “Шантрапа”, “Дуже хворий”, “Одеса. Шалене кохання”, “Жінки Моцарта”.

Там є 3 сценічні майданчики. Основна сцена, Камінний зал і сцена в кафе.

Серед постановників українські режисери: І. Кліщевська, М. Груничева, В. Петранюк та інші, а також іноземні: Ж. Валентен (Франція), Д. Дімов, Я. Бінев (Болгарія), Е. Куцуреліс (Греція), Н. Флекман (США).

Ціни квитків 100 – 300 гривень.

Театр на Печерську

Фото з постановки на сцені
Актори театра на Печерську

5 хв пішки від ст. метро Печерська, вулиця Немировича-Данченка, 5.

Унікальна особливість – створення вистав методом колективної роботи акторів.

Все для дорослих та компетентних глядачів. Найбільш популярними є “Гамлет”, “Відрада та втіха”, “Покоління Пепсі”, “Наталка Полтавка”. Також казкова притча “Піноккіо, або історія про те, як стати людиною” та сімейна комедія “Різдво”. Сцени російською та українською мовами.

Атмосферний, камерний, із сучасним баченням класичних творів, для молодих душею глядачів, які готові відкриватись новому.

Грають: Катерина Кістень та Костянтин Войтенко, які також відомі на телебаченні.

Квитки коштують 200 – 300 грн.

Про ТОП-10 театрів Києва ми вже розповіли. Я впевнений, якщо ти дочитав до цього рядка, то тобі цікаво буде дізнатись про Чорний квадрат.

Найкраща в Україні студія імпровізацій, кожна вистава не схожа на попередню, глядачі – безпосередні учасники всієї дії.

Студія “Чорний квадрат”

Працює за принципом “живої” акторської гри, коли жарти та незвичайні рішення народжуються у процесі вистави.

Немає рамок і кордонів, є лише актор, глядач та нескінченний політ фантазії. Глядачі молоді душею, відкриті новому та з почуттям гумору люди, які не соромляться гострого гумору та яскравих емоцій.

Трупа грає у кількох залах Києва: камерна сцена, велика зала, експериментальний майданчик, Caribbean club, клуб “Атлас”, Freedom event hall, Bel étage event club.

Актори на сцені
Актори з “Чорного квадрату” на сцені

“KVADRAT – Шоу” – проект “Чорного квадрата”, який включає імпровізації, комунікацію з глядачем і багато гумору.

У ролях: Олександр Розв’яков, Поліна Голованова, Ірина Гатун, Сергій Федорчук, Андрій Мерзлікін.

«А-ля кобеля, або все, що рухається» – трагі-лірична комедія, яка дасть відповіді на багато нескромних питань. Ролі виконують Ірина Сопонару, Марія Крушинська, Сергій Федорчук, Михайло Співаковський, В’ячеслав Ніконоров.

“Босоніж по Місяцю” – комедія про самотність, яка цікава та актуальна для всіх. Моновистава повністю зрежисована і виконана В’ячеславом Ніконоровим.

Ціни квитків 300 – 750 гривень.

трохи НЮ
трохи НЮ
Імпровізація
Фото з постановок Квадрат – ШОУ 👇

Більше фото на нашому твіттері https://twitter.com/BTravelq

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇
Liza Nikitenko

Юна леді. Пів життя в театрі, пів життя заради театру.

Оцініть автора
( 4 оцінки, середнє 5 з 5 )
TravelQ blog
Коментарі та питання