Pomoc ukrajinským uprchlíkům

Redakční sloupek
Bydlení pro uprchlíky v Evropě, Americe a pro vnitřně vysídlené občany na Ukrajině. Pomoc dobrovolníkům, stát se dobrovolníkem, zajistit bydlení pro uprchlíky. Oficiální telegramový kanál Evropské unie, chaty v Maďarsku, Rakousku, Belgii. Finanční pomoc OSN těm, kteří dorazili do Polska. Práce pro Ukrajince.

Podle různých odhadů k 1. květnu 2022r zemi opustilo 5 500 000 Ukrajinců, přičemž 1 289 500 se vrátilo do vlasti. Rodnou zemi byli nuceni opustit válkou, která přišla z Ruska a Běloruska. Ačkoli posledně jmenovaná neposlala vojáky na Ukrajinu, jako to udělalo Rusko, poskytla ruské armádě letiště pro základnu vojenského letectví. Bělorusko také umožnilo okupantům ruské armády projít přes své území a zaútočit na Ukrajinu z pohraničních běloruských zemí.
Další podrobnosti a novinky o válce na Ukrajině najdete na mém twitteru https://twitter.com/mnogobitka

Tým blogu TravelQ a platforma pro rezervaci hotelů a denního ubytování Your Price Booking shromáždili některé informace o chatech, skupinách a stránkách pro Ukrajince doma a v různých zemích Evropy a světa.

Bydlení pro uprchlíky na Ukrajině

Pro ty, kteří odešli z domova, ale neopustili zemi, pro ty, kteří potřebují dočasné bydlení na Ukrajině, byla vytvořena webová stránka https://prykhystok.gov.ua/. Zde můžete také nabídnout své  možnosti. Stránky byly vytvořeny kabinetem ministrů v arzenálu všech oblastí. Nyní jsem viděl asi 33 000 nabídek možností přechodného ubytování.

Vzhledem k tomu, že web je ve vlastnictví státu, je zde mnoho užitečných informací, zejména:

jak pobírat důchody pro migranty;

jak získat odškodnění pro ty, kteří během války poskytují azyl migrantům;

jak žádat o peněžní státní dávky.

Bydlení pro uprchlíky z Ukrajiny z celého světa

Stránka je kompletně v angličtině, ale nabízí mnoho možností pro Evropu a Ameriku. Zkontroloval jsem Varšavu – spousta možností. Pro zajímavost jsem ve vyhledávání zabodoval New York a také rozdal spoustu nabídek od majitelů. Zvláštností lokality je, že je tam již naznačena možnost soužití se zvířaty. Zde je odkaz https://www.ukrainetakeshelter.com/.

Globální decentralizovaná iniciativa dobrovolníků a řidičů na pomoc Ukrajincům po celém světě

Zajistí bydlení, pokud ho budete potřebovat, a veškerou možnou dobrovolnickou pomoc v zahraničí na webu https://www.ukrainenow.org/. Vytvořil ho tým dobrovolníků, imigrantů z Ukrajiny, kteří již žijí v USA a Kanadě. Spousta užitečných věcí.

Oficiální telegramový kanál Evropské unie o podpoře Ukrajině

https://t.me/eusupportsua

Informace o dokumentech, dobrovolnická pomoc, psychologická pomoc.

Finanční pomoc OSN těm, kteří dorazili do Polska

https://enketo.unhcr.org/x/NWiTKwry

Pomoc v Maďarsku

https://help.unhcr.org/hungary/uk/ – je webový zdroj vytvořený s podporou OSN pro uprchlíky z Ukrajiny, kteří skončili v Maďarsku.

Zde jsou telegramové skupiny v Maďarsku pro Ukrajince:

https://t.me/hungaryua

https://t.me/HUvolunteerswithUA – dobrovolnická komunita

https://t.me/naym_hungary – informace pro ukrajinské uprchlíky. Vše o legislativě, dokumentech, práci, bydlení, pobytu. Aktuální data a novinky.

Telegramový chat pro Ukrajince v Rakousku

https://t.me/ukraineat – komunikace mezi sebou. V chatu jsou dobrovolníci, místní Ukrajinci, starostliví Rakušané a Evropané. Na chatu je téměř 20 000 lidí, komunikují rusky a ukrajinsky.

Ukrajinci v Belgii

Chat pro komunikaci https://t.me/ukrainciwbelgii. V chatu je více než 6000 uživatelů. Hodně se mluví o válce, o pravidlech života v Evropě. Užitečný chat, komunikační jazyk je téměř kompletně ukrajinský.

Chat – pomoc Ukrajincům v Belgii https://t.me/refugeesinBelgium. Na chatu je více než 8 tisíc lidí.

Práce pro Ukrajince v Evropě

Na závěr zanechávám odkaz na stránku, kde je nyní 14 000 nabídek práce v Evropské unii pro občany Ukrajiny https://www.uatalents.com/.

Na stránkách je mnoho volných míst bez znalosti jazyka. Přímí zaměstnavatelé ze všech zemí EU. Mnoho nabídek od velkých korporací a mezinárodních sítí.

Nad materiály, v potu tváře, pracovala – Lisa Nikitenko.

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇
Slava Nikitenko

CEO&Co-Founder: Your Price Booking

Rate author
( No ratings yet )
TravelQ blog