Pomoc dla ukraińskich uchodźców

Kolumna redaktora
Mieszkania dla uchodźców w Europie, Ameryce oraz dla obywateli wewnętrznie przesiedlonych na Ukrainie. Pomoc wolontariusza, zostań wolontariuszem, zapewnij zakwaterowanie dla uchodźców. Oficjalny kanał telegramowy Unii Europejskiej, czaty na Węgrzech, w Austrii, Belgii. Pomoc finansowa ONZ dla przybyłych do Polski. Praca dla Ukraińców.

Według różnych szacunków do 1 maja 2022 r. kraj opuściło 5 500 000 Ukraińców, a do ojczyzny powróciło 1289 500. Do opuszczenia swojej ojczyzny zmusiła wojna, która nadeszła z Rosji i Białorusi. Chociaż ta ostatnia nie wysłała wojsk na Ukrainę, tak jak zrobiła to Rosja, zapewniła armii rosyjskiej lotniska dla baz lotnictwa wojskowego. Białoruś pozwoliła też na przejście przez swoje terytorium okupantów armii rosyjskiej i zaatakowanie Ukrainy z granicznych ziem białoruskich.
Więcej szczegółów i wiadomości o wojnie na Ukrainie na moim twitterze https://twitter.com/mnogobitka

Zespół bloga TravelQ oraz platforma do rezerwacji hoteli i noclegów w systemie Your Price Booking zebrała informacje o czatach, grupach i stronach dla Ukraińców w domu oraz w różnych krajach Europy i świata.

Mieszkania dla uchodźców na Ukrainie

Dla tych, którzy opuścili dom, ale nie wyjechali z kraju, dla tych, którzy potrzebują tymczasowego mieszkania na Ukrainie, powstała strona https://prykhystok.gov.ua/. Tutaj możesz również zaoferować swoja bezpłatna opcje. Witryna została utworzona przez Gabinet Ministrów, w i działa we wszystkich obszarach. Teraz widziałem około 33 000 ofert zakwaterowania tymczasowego.
Ponieważ strona jest własnością państwa, zawiera wiele przydatnych informacji, w szczególności:
jak otrzymywać emerytury dla migrantów;
jak uzyskać odszkodowanie dla tych, którzy zapewniają schronienie migrantom w czasie wojny;
jak ubiegać się o świadczenia pieniężne państwowe;

Mieszkania dla uchodźców z Ukrainy na całym świecie

Strona jest w całości w języku angielskim, ale ma wiele opcji dla Europy i Ameryki. Sprawdziłem Warszawę – wiele opcji. Za dla zainteresowania zdobyłem w wyszukiwaniu Nowy Jork, a także rozdałem wiele ofert od właścicieli. Osobliwością strony jest to, że wskazano tam już możliwość życia ze zwierzętami. Oto link https://www.ukrainetakeshelter.com/

Globalna zdecentralizowana inicjatywa wolontariuszy i kierowców na rzecz pomocy Ukraińcom na całym świecie

Zapewni zakwaterowanie, jeśli tego potrzebujesz, i wszelką możliwą pomoc wolontariusza za granicą na stronie https://www.ukrainenow.org/. Została stworzona przez zespół wolontariuszy, imigrantów z Ukrainy, którzy już mieszkają w USA i Kanadzie. Mnóstwo przydatnych rzeczy.

Oficjalny kanał telegramu Unii Europejskiej w sprawie wsparcia dla Ukrainy

https://t.me/eusupportsua
Informacje o dokumentach, pomoc wolontariusza, pomoc psychologiczna.

Pomoc finansowa ONZ dla przybyłych do Polski

https://enketo.unhcr.org/x/NWiTKwry

Pomoc na Węgrzech

https://help.unhcr.org/hungary/uk/ to źródło internetowe stworzone przy wsparciu ONZ dla uchodźców z Ukrainy, którzy trafili na Węgry.
Oto grupy telegramów na Węgrzech dla Ukraińców:
https://t.me/hungaryua
https://t.me/HUvolunteerswithUA – społeczność wolontariuszy

https://t.me/naym_hungary informacje dla uchodźców ukraińskich. Wszystko o ustawodawstwie, dokumentach, pracy, mieszkaniu, pobycie. Aktualne dane i aktualności.

Czat telegramowy dla Ukraińców w Austrii

https://t.me/ukraineat – komunikacja ze sobą. Na czacie są wolontariusze, miejscowi Ukraińcy, troskliwi Austriacy i Europejczycy. Na czacie jest prawie 20 000 osób, porozumiewają się po rosyjsku i ukraińsku.

Ukraińcy w Belgii

Czat do komunikacji https://t.me/ukrainciwbelgii. Na czacie jest ponad 6000 użytkowników. Dużo mówią o wojnie, o zasadach życia w Europie. Przydatny czat, język komunikacji jest prawie całkowicie ukraiński.
Czat – pomoc Ukraińcom w Belgii https://t.me/refugeesinBelgium. Czat zawiera ponad 8 tys. użytkowników.

Praca dla Ukraińców w Europie

Na koniec zostawiam link do strony, na której znajduje się obecnie 14 000 ofert pracy w Unii Europejskiej dla obywateli Ukrainy https://www.uatalents.com/.
Na stronie jest wiele ogłoszeń bez znajomości języka. Pracodawcy bezpośrednie ze wszystkich krajów UE. Wiele ofert od dużych korporacji i międzynarodowych sieci.

Nad materiałami, w pocie czoła, pracowała – Lisa Nikitenko.

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇
Slava Nikitenko

CEO&Co-Founder: Your Price Booking

Rate author
( No ratings yet )
TravelQ blog