Polska kuchnia w Warszawie

Warszawa
„Kuchnia narodowa, europejska i azjatycka w stolicy Polski. Warszawskie kawiarnie. Przegląd cen, rabatów i promocji."

Radzę przeczytać wszystkim tym, którzy uwielbiają pyszne jedzenie, ale nie chcą za to dawać szalone pieniędzy.

Jeśli spacerujesz po ulicach i nagle chcesz zjeść smaczny polskie jedzonko, radzę wybrać instytucję z wyprzedzeniem, ponieważ gdy idziesz do pierwszego miejsca, które się pojawi, możesz być bardzo zaskoczony jego cennikiem najprostszego dania.

Na Warszawskim dworcu i w samym centrum miasta kawiarnie i restauracje są zazwyczaj szalenie drogie.

Dlatego zostawię ci nazwy najlepszych miejsc, do których możesz się udać, jeśli masz ograniczony budżet.

Pikantna pizza
Jedzenie pizzy

Lista tanich restauracji w Warszawie

1. Aioli to kuchnia polska istnieje osobne menu śniadaniowe z daniami wegetariańskimi i mięsnymi.

Pamiętaj, że jeśli zamówisz kawę w dzień powszedni przed godziną 12:00, otrzymasz śniadanie w prezencie, w cenie tylko 1 zł (0,25 USD). W weekendy promocja działa w odwrotnej kolejności, a do każdego dania dostajesz prawie darmową kawę.

2. Restauracja „Lotus” – dość popularna i położona niedaleko centrum. Zaznaczam, że w zeszłym roku trzydaniowy zestaw kosztował mniej niż 19 zł. Na przykład ceny zup wahają się od 5 do 12 zł, a jeśli chcesz spróbować dań mięsnych, zapłacisz średnio 16 zł.

3. Pyzy Flaki Corage.

Polecam to miejsce wszystkim, którzy chcą doświadczyć prawdziwej polskiej kuchni i skosztować pysznych pierogów, a także hitu kuchni narodowej – flaki, czyli zupy z komory wołowej.

Średni czek na jedną osobę to 10-15 zł, ale jeśli zamówisz posiłek dla 2 lub więcej osób, otrzymasz rabat w wysokości 10% całkowitej kwoty.

4. Niektóre restauracje i kawiarnie w Polsce wyznaczają pewien okres, w którym można zjeść znacznie taniej. Pamiętaj: od 12:00 do 16:00 można zjeść do 20 zł w miejscach takich jak:

– Secado (zróżnicowana kuchnia);

– La Tomatina (włoski);

– Arirang (japoński i koreański).

5. Zapiecek – tak nazywa się instytucja serwująca autentyczną tradycyjną polską żywność. Należy pamiętać, że porcje w tej restauracji są po prostu ogromne.

Dlatego, jeśli chcesz zjeść smacznie i dużo, odwiedź to miejsce!

drzwi do kawiarni
zdjęcie z kawiarni

Warszawskie kawiarnie

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez kawy. Jeśli akurat jesteś w Warszawie i chcesz się dobrze bawić, pokażę Ci kilka przyzwoitych kawiarni z najniższą ceną na kawę:

Po pierwsze, jest to Ministerstwo Kawa. Kawa dostarczana jest tam bezpośrednio z Kostaryki, Etiopii i Brazylii, stąd jej wyjątkowy smak, a jej średni koszt to od 2 do 3 €.

Po drugie, istnieje sieć Coffeedesk, w której niektóre rodzaje kawy kosztują około 1,5 €.

Również w Warszawie jest bardzo fajna kawiarnia „eMeSeN”, która jest jednocześnie dużą księgarnią mieszczącą się na terenie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dlatego, jeśli chcesz jednocześnie cieszyć się sztuką, czytaniem i napić się pysznej kawy, to od razu spiesz się do tego miejsca!

Podróże do różnych krajów świata zawsze były i będą integralną częścią życia tych, którzy nieustannie gonią za nowymi wrażeniami i intensywnymi emocjami. Mimo zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, po wielu europejskich miastach nieustannie błąkają się ludzie poszukujący przygód.

Jednym z najczęściej odwiedzanych krajów jest Polska, a w większości przypadków jej stolicą — Warszawa, bogata w zabytki.

Zespół bloga TravelQ życzy miłych wrażeń, nowych emocji i więcej podróży.

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇

Autor i redaktor naczelny bloga TravelQ

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
TravelQ blog
Komentarze i pytania