Parytet cenowy jest guzem branży hotelarskiej

Kolumna redaktora
Wąski i szeroki parytet cenowy. Co to oznacza dla hotelarzy? Jak to wpływa na koszt rezerwacji. Ból branży hotelarskiej, która się nasila

Przy tak obowiązkowych warunkach agregatorzy rezerwacji lubią rezerwacje odcinają możliwości rozwoju hoteli, ale tworzą doskonałą podstawę do rozwoju swoich usług.

15% – 18% prowizji jest bardzo kapitalistycznie, a przestrzeganie parytetu cen już wygląda jak komunizm.

Duzi agregatorzy rezerwacji hotelowych i dziennych noclegów wykorzystują swoją popularność do narzucania hotelarzom uciążliwych warunków.

Sprzedając za ich pośrednictwem swoje pokoje, hotelarz nie może sprzedawać taniej w żadnej innej usłudze. Naruszenie tego warunku spowoduje nałożenie kar.

Nazywają to szerokim parytetem cenowym. Istnieje również wąski parytet, zabrania on hotelarzom sprzedawania taniej na własnej stronie.

Obserwuję tę sytuację z parytetem cen i uciążliwymi prowizjami, które hotelarze płacą agregatorom rezerwacji od 10 lat. I przez 4 lata z tych dziesięciu, ja i kilku innych kolegów, opracowujemy nowy agregator rezerwacji hoteli, hosteli, apartamentów, pokoi i mieszkań do wynajęcia. W 2022 rozpocznie działalność w Nowym Jorku, Kijowie i stolicy Polski – Warszawie.

hostel
hostel współpracujący z nowoczesną platformą rezerwacyjną

Na platformie Your Price Booking nie będzie żadnych cen parytetowych

Tak, będziemy mieli prowizje dla hotelarzy. 2,5% transakcji.

Ponadto hotelarze zobaczą wszystkich użytkowników, którzy szukają  hotelu lub hostelu w twoim mieście. Każdy może zaproponować inną cenę, a my nawet do tego zachęcamy. Konkurencja jest siostrą doskonałości.

Takie bezpośrednie oferty hoteli dla potencjalnych gości nie są upubliczniane w zamkniętej korespondencji między hotelem a podróżnym.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu https://yourpricebooking.com/

Pozdrawiam.

Strona projektu na Twitterze https://twitter.com/PriceBooking

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇

Autor i redaktor naczelny bloga TravelQ

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
TravelQ blog
Komentarze i pytania