Kijowska operetka, opera i balet

Kijów
"Oficjalny kijowski hangout operowy. Tajne sceny kameralne z eksperymentami, gdzie są i jak się do nich dostać. O Teatrze Operetki, Operze Narodowej Ukrainy i Balecie. Repertuary, gatunki, ceny biletów."

Narodowa Opera Ukrainy im. T. Szewczenki

Widok z górnego balkonu
Widok z górnego balkonu
Zdjęcie z sali
Narodowa Opera Ukrainy

Znajduje się on przy ulicy Vladimirskaya 50, 5 minut spacerem od stacji metra Zolotye Vorota lub Teatralnaya.

Jest to miejsce o bogatej historii, gdzie każdy szczegół jest przesiąknięty sztuką. Sam budynek kryje w sobie wiele tajemnic. Na przykład, scena może pomieścić 150 osób na raz, i nie jest płaska – wykonana z nachyleniem.

Repertuar jest o tyle imponujący, że obecnie można zobaczyć te same produkcje, które były wystawiane w początkowej fazie powstawania. Ulubione przez wszystkich: „Giselle”, „Carmen-Suite”, „Dziadek do orzechów”. Repertuar jest często aktualizowany – „Cyrulik sewilski”, „Oczy szeroko zamknięte”.

W przedstawieniach jest wykonywana na żywo muzyka klasyczna światowej sławy kompozytorów. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli podziwiasz śpiew operowy, to jest to miejsce, gdzie twoje zainteresowania zostaną uszanowane.

Wszystko jest tu brane pod uwagę: gra aktorów, hipnotyzujące głosy śpiewaków operowych, starożytne, bogate, luksusowe i niepowtarzalne wnętrze, jaskrawe, wyszukane kostiumy i nastrojowa scenografia.

Bilety kosztują od stu do dwóch tysięcy UAH.

Operetka

Scena operetkowa
Teatr Operetki Kijów Ukraina

Kijów, ulica Wielka Wasilkowska, 53/3. Pięć minut spacerem od stacji metra Olimpijskii.

Nowoczesne spojrzenie na światową twórczość, utalentowani aktorzy, żywe emocje – to wszystko oferuje Operetka Kijowska. W repertuarze znajdują się dramaty i komedie muzyczne, musicale, koncerty kostiumowe i programy show. Wśród nich: „The Conversation That Never Happened”, „#KrawędźŚwiata”, „Rodzina Addamsów” i „Moskalitz”. Siergiej Bondarenko, Walentyna Donczenko-Butkowska, Aleksander Krawczenko oraz inni artyści i soliści. Teatr posiada scenę główną i 3 sceny kameralne, na których prowadzone są eksperymenty twórcze i wystawiane są niezbyt duże, ale bardzo zapadające w pamięć spektakle. Polecam odwiedzić główną i kameralną.

Ceny: 60 – 700 UAH.

Kijowski Akademicki Teatr Opery i Baletu dla Dzieci i Młodzieży

Kijowski Akademicki Teatr Opery i Baletu
Kijowski Teatr Opery i Baletu

Znajduje się przy ulicy Mezhigorskaya 2, około 3 minuty spacerem od stacji metra Kontraktova Ploscha.

To historia o miłości do twórczości, o dostępności, a przede wszystkim o szacunku dla publiczności.

Teatr Muzyczny jest okazją do zapoznania się z gatunkiem opery i baletu, ale odwiedzają go również doświadczeni teatromani. Wszystkie spektakle baletowe z – dzieło zespołu Kiev Modern Ballet.

Premiera 2021 roku „Małego Księcia” nie pozostawi nikogo obojętnym ze względu na niezwykłe rozwiązania, niesamowicie piękną muzykę i grę aktorską. W produkcji wykorzystano efekty specjalne, można obserwować interakcję aktorów i projekcje wideo. Usłyszycie, jak reżyser umiejętnie połączył znane i rodzime kołysanki z klasycznymi, znanymi na całym świecie utworami.

Znany jest również z produkcji operowych „School of rock”, „Wesele Figara” i „Cyganeria”.

Widzowie przychodzą do teatru po nowe doznania, po to, by zobaczyć dzieła sztuki światowej w zupełnie nowy sposób dzięki niezwykłym spojrzeniom Radu Poklitaru (dyrektora i choreografa Kijowskiego Baletu Współczesnego), po to, by czerpać estetyczną przyjemność z kostiumów i muzyki na żywo.

Bilety kosztują od 100 do 600 hrywien.

Więcej zdjęć na naszym twitterze https://twitter.com/BTravelq

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇
Liza Nikitenko

Panienka. Pół życia w teatrze, pół życia dla teatru.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
TravelQ blog
Komentarze i pytania