Kijowski teatry — TOP 10

Kijów
"Teatralny Kijów, bohema, lekki posmak koniaku w powietrzu, swobodne uśmiechy, przeczucie zanurzenia się w innym świecie. O reżyserach, aktorach i widzach. Repertuary, ceny biletów, najlepsze spektakle. Klasyka, UNDERGROUND, KIDS, Kino domowe. Czarny kwadrat."

Kijowski Akademicki, Dramatyczny i Komedii na Lewym Brzegu

Widok na główne wejście
Kijowski Teatr Akademicki, Dramatu i Komedii na Lewym Brzegu

Browarski Avenue, dom 25. 8 minut spacerem od stacji. metro Livoberezhna.

Jest pierwszym i najlepszym na lewym brzegu Kijowa. Produkcje na aktualne tematy, wykorzystywane są nowe techniki sceniczne. Z każdym sezonem jest odwiedzany coraz liczniej, coraz więcej premier kończy się wyprzedzaniem i oklaskami. Repertuar różnorodny, utwory klasyki ukraińskiej i światowej, dramaturgia współczesna. Najbardziej znane dzieła klasyczne na jego scenie odnajdują nowe znaczenie, nie tracąc swojej wartości historycznej.

W repertuarze nie ma nic dla dzieci, więc publiczność jest od 12 roku życia. Współpracują z reżyserami zagranicznymi: Dmitry Bogoslavsky (Białoruś), Eugene Kornyag (Białoruś), Matteo Spiazzi (Włochy). Reżyserem, dyrektorem artystycznym oraz autorem i reżyserem w niepełnym wymiarze godzin jest Stas Żirkow. Z jego pomocą wystawiono „Ojca”, „Stalkerów”, „Albatrosa”, „Rozejm chleba”…

Cena biletu 50-750 hrywien.

“Młody”

Zdjęcie z przeciwnej strony ulicy
Teatr „Młody”, Kijów
Aktorka
Aktorka Młodego Teatru

Ulica Prorizna, 17. 7 minut od stacji metra Golden Gate.

Dom trafnego, ostrego humoru, improwizacji, nietypowych gatunków i żywych emocji.

W repertuarze znajduje się wyjątkowy spektakl-wycieczka „Za Sceną Młodych”. Odkrywa on tajemnice aktorów, zagłębia się w ich pracę i wewnętrzne procesy.

Ta wycieczka daje niepowtarzalną okazję do wysłuchania prawdziwych historii z życia luminarzy Młodych.

Będzie można zobaczyć prace Dmytro Surzhikova, Iryny Kalashnikovej, Kateryny Kisten, Tamary Yatsenko, Liliany Rebryk, Irmy Vitovskiej, Oleksiya Vertynsky’ego i innych znanych aktorów.

Obok sceny głównej i kameralnej funkcjonuje mikro sceną dla debiutów aktorskich i reżyserskich. Przeważnie wszystkie produkcje przeznaczone są dla starszych widzów, ale jest też kilka dla młodych koneserów: „Piękna i Bestia” oraz „Księżniczka Łabędzia”.

Bilety kosztują od 150 do 500 hrywien.

Rosyjski Dramatyczny im. Łesi Ukrainki

Widok z wyjścia metra
Rosyjski Teatr Dramatyczny im. Lesa Ukrainki

Bogdana Chmielnicki, 5. Minuta spacerem od stacji metra Teatralna.

To „twórcza świątynia” sztuki współczesnej i światowej klasyki, która daje możliwość zanurzenia się w atmosferze, odczuwania pełnej gamy emocji i delektowania się grą aktorską. Prawdziwy przykład teatru klasycznego. Świadczy o tym architektura budynku na zewnątrz i wewnątrz. Repertuar, w którym każdy widz znajdzie odpowiedni dla siebie temat. Wyjątkowość polega na tym, że jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego.

Na scenie głównej widzimy znajomych i krewnych każdego z nas: „Drzewa umierają stojąc”, „Julia i Romeo”, „Rodzinny obiad”, „Pasażer bez bagażu”.

Na Nowej i Scenie pod Dachem — spektakle mono, a także głębsze i bardziej zmysłowe na „gorące” tematy: „Zabawy na podwórku”, „Wszyscy pochodzimy z dzieciństwa”, „Akademia Śmiechu”, „Ławeczka”.

W przerwie można zwiedzić muzeum, które zachowuje historię od jego powstania do dnia dzisiejszego. Pracuje w nim wielu znanych i uhonorowanych artystów Ukrainy: Nadia Kondratovska, Viktor Koshel, Andrij Ponomarenko, Volodymyr Rashchuk, Viktor Saraikin i inni.

Cena biletu od 40 do 350 hrywien.

„Złota Brama”

hala bez widzów
Teatr „Złota Brama” Kijów, Ukraina

Shovkovichna 7-a. 13 minut pieszo od stacji. Stacja metra Chreszczatyk lub Pałac Sportu.

Złota Brama to terytorium różnorodności. Miejsce, gdzie można nie tylko oglądać grę aktorów, ale także spotkać się z ludźmi o podobnych poglądach, porozmawiać, wypić pyszną kawę i miło spędzić czas — powiedziała reżyserka Ksenia Romaszenko.

„Złoty” jest młody, kameralny, szybko się rozwija i podąża za nowymi trendami.

W repertuarze: „Ryszard 3”, „Miasto Bogów”, „MIŁOŚĆ”, wystawiane przez obcokrajowców. Utwory Stasa Żyrkowa: „Wiewiórka, która żyła 100 lat”, „Wadliwi ludzie” i inne.

„Złoto” wyróżnia się również tym, że zapraszani są Państwo godzinę wcześniej. Tak, aby każdy mógł wypić pyszną kawę lub wino, przygotować się do oglądania i po prostu zrelaksować się w strefie wypoczynkowej.

Znani w telewizji Vitalina Bibliva, Vladislav Onishchenko, Bohdan Buyluk.

Ceny w hrywnach: 150 – 450.

Teatr dla Młodych Widzów w Lipkach

Zdjęcie z ulicy
Teatr dla Młodych Widzów w Lipkach

Ulica Lipska 15/17. 15 minut pieszo od stacji metra Majdan Nezałeżnosti lub Chreszczatyk.

TMW w Lypkach przyciąga niesamowitą historią i przyjazną atmosferą. Wewnątrz znajdują się dwie sceny. Na dużej — prezentowane są klasyczne rzeczy dla dzieci i dorosłych, o pouczającej treści. Na kameralnej — wystawiane są bardziej nowoczesne produkcje.

Wiktor Gyrych to czołowy specjalista od scen dziecięcych, reżyser, który zna psychologię dziecięcą i buduje wszystko tak, aby dziecko odbierało żywe wrażenia, przeżywało z bohaterem wszystkie emocje, było przepojone empatią i zainteresowaniem sztuką.

Fabuła — największa liczba utworów, które pokrywają się z programem szkolnym. Wywołują one wiele pozytywnych emocji zarówno u młodzieży, jak i dorosłych.

TMW wyróżnia się pięknem scenografii i efektów specjalnych. Deszcz kapie z sufitu podczas spektaklu „Winny bez winy”, w „Leśnej pieśni” wpadnięcie pod ponury jesienny deszcz z burzą, Figaro nurkuje w basenie z wodą, w „Mewie” na scenie prawdziwe jezioro, a w spektaklu „Sen” diabeł ściąga grzeszników do podziemi, więc księża radzą odmawiać modlitwy przed seansem i pościć.

Wspaniali aktorzy, którzy mimo swojego wieku nie stracili lekkości i pasji: Ludmiła Ignatenko, Leonid Marchenko, Waleria Czajkowska, Ludmiła Zagórska, Aleksander Jarema, Angelika Girich, Daria Pietrażicka i inni.

Ceny: 60 – 300 hrywien.

„Aktor”

główne wejście
Teatr „Aktor” Kijów, Ukraina

Ulica Wełyka Żytomierska 40. Ze stacji metra Plac Pocztowy wjeżdża się kolejką linową, potem 15 minut pieszo.

To miejsce na eksperymenty, nowe formaty i nowoczesne gatunki. „Aktor” jest żywym przykładem na to, że z powodzeniem można pokazywać zarówno klasykę, jak i nowoczesność.

Działa w wielu kierunkach. Klasyka sprawdzona w czasie: „Wiśniowy sad”, „Megeri”.

UNDERGROUND — współczesne utwory ukraińskich i zagranicznych autorów: „Wolny”, „Przyjemna niespodzianka”.

KIDS — spektakle dla młodych widzów: „Dziadek do orzechów”, „Noc przed Bożym Narodzeniem”.

Teatr domowy-eksperymenty, w których doświadczeni reżyserzy pracują z młodymi aktorami — „Estrogen”.

Wśród aktorów można spotkać Adę Rogovtsevą, Alexeia Vertinsky’ego, Innę Miroshnichenko, Vladimira Kokotunova, Annę Kuzinę, Maxima Maksimyuka.

Młodym rodzicom proponujemy opiekę nad dziećmi (3+) podczas pokazu. Dwa kroki dalej znajduje się Baby Bar, gdzie dziecko jest karmione i pielęgnowane, podczas gdy rodzice mogą się zrelaksować.

Cena biletu 100 – 490 hrywien.

Pokój dziecięcy – 300 UAH.

Teatr im. Ivana Franka

Widok z placu Ivana Franka
Teatr im. Ivana Franka

Plac Ivana Franka, 5 minut spacerem od stacji. Stacja metra Chreszczatyk.

To jest miejsce dla każdego. Jego wartością jest duża obsada i różnorodny repertuar. Widz docenia prawdziwą sztukę i zawsze wybiera teatr Franka, ciesząc się stylem i gatunkami, do których jest już przyzwyczajony.

Łatwość komunikacji i prawdziwe emocje, których nie sposób nie poczuć w towarzystwie aktorów. Nad produkcjami pracują różni reżyserzy, jest duża obsada, każdy znajdzie coś dla siebie. Są dwie sceny: główna i kameralna.

Repertuar: „Rodzina Kaidashe”, „Martin Borulya”, „Natalka Poltavka”. Również bardzo popularny, z nietypowym pomysłem reżyserskim: Tramwaj „Pragnienia, Obcy wśród nas, Nigdy nie płacz za mną …

Wyróżnieni artyści z Ukrainy grać: Benyuk Bohdan, Nazar Zadniprovsky, Mykhailo Kukuyuk, Oleh Stalchuk, Yarema Oleksandr, Andriy Romaniy, którzy są również filmowani w telewizji.

Bilety kosztują 30 – 750 hrywien (podstawowy), 50 – 250 hrywien (kameralny).

Teatr “Na Hali”

Zdjęcie w wieczornych światłach
Zdjęcie w wieczornych światłach

Andrzeja 20 A, B. 10 minut pieszo od stacji metra Kontraktova.

Przykład europejskiego teatru, w którym minimalizm łączy się z technologią. Można tu zobaczyć zupełnie nowe podejście i kreatywne rozwiązania. Jest mały, nowy i nowoczesny. Główną widownię stanowi młodzież i dorośli. Wyjątkowi ze względu na swoją otwartość i zaufanie do wszystkiego, co tworzą.

W ogóle budzi mieszane uczucia wśród mieszkańców i gości stolicy. Podbił serca swoimi niezwykłymi spektaklami. „Livka”, „Masz być wolny, albo musisz być wolna”, „Wernisaż na Andrijiws’kij” i premiera „Nożyczek” stały się bardzo popularne. W rolach głównych: Maksim Maksimiuk, Roman Chalimow, Aleksander Danilczenko, Anna Salivanchuk i inni.

Pracował tu reżyser Małachow, którego przedstawienia zawsze kończyły się oklaskami i wyprze danymi miejscami. Wśród jego dzieł: „Faraonowie”, „Wujaszek Wania”, „Ciekawy Jourdan”, „Skomponuj słowo” ETERNITY”, „Premonition of Mini Mazailo”, „Sześć postaci w poszukiwaniu autora”.

Bilety od 150 do 700 hrywien.

„Koło”

Zdjęcie z ulicy
Teatr „Koło” Kijów

Zejście Andrzeja, 8. 10 minut od stacji metra Plac Kontraktowa.

„Koło” jest bardzo kameralne. Doskonale wpisuje się w klimat i koloryt Wzniesienia Andrzejkowego. Jest harmonijnie usytuowane wśród antykwariatów i letnich werand.

Trudno nazwać go nowoczesnym, bo zachowuje te same walory prawdziwego klasycznego teatru. To jest jego cecha, którą doceniają widzowie.

Odwiedzany przez nastolatków i młodych ludzi, którzy szanują sztukę dramatyczną i kochają atmosferę Podola. Gdzie masz wszystko, aby spędzić przyjemny i pożyteczny wieczór.

Reżyserzy wiedzą, jak sprawić, by każdy znalazł w spektaklu swoją rację bytu. Klasyka dzieł tu rozcieńczona świta humorem, daje jej nowe życie. I nabiera sensu w oczach nowego pokolenia ludzi. Bo przecież świat się zmienia, publiczność się zmienia, a „Koło” zmienia się razem z nami.

Dramat, komedia, dramat dokumentalny, tragedia, one-man show, wodewil, komedia muzyczna, kryminał, thriller romantyczny, spektakle dla dzieci — to wszystko można zobaczyć na ich scenie.

Jedne z najbardziej popularnych: „W Kijowie, na Podolu…, albo Gdzie suszysz bieliznę?”, „Shantrapa”, „Bardzo chory”, „Odessa. Szalona miłość”, „Kobiety Mozarta”.

Do dyspozycji są 3 sceny. Scena główna, sala kominkowa i scena w kawiarni.

Wśród reżyserów są ukraińscy reżyserzy: I. Klishchevska, M. Grunycheva, V. Petranyuk i inni, a także zagraniczni: J. Valentin (Francja), D. Dimov, J. Binev (Bułgaria), E. Kutsurelis (Grecja), N. Fleckman (USA).

Ceny biletów wynoszą od 100 do 300 hrywien.

Teatr w Peczersku

aktorzy na scenie
Teatr na Peczersku – aktorzy na scenie

5 minut pieszo od stacji. Stacja metra Peczerska, ulica Nemyrovycha-Danchenko, 5.

Unikalną cechą jest tworzenie spektakli metodą zbiorowej pracy aktorów.

Wszystko dla dorosłych i kompetentnych widzów. Najpopularniejsze to „Hamlet”, „Radość i pocieszenie”, „Pokolenie Pepsi”, „Natalka Poltavka”. Także bajka „Pinokio, czyli historia o tym, jak zostać człowiekiem” i komedia rodzinna „Boże Narodzenie”. Sceny w języku rosyjskim i ukraińskim.

Nastrojowy, kameralny, z nowoczesną wizją klasycznych dzieł, dla młodych widzów, którzy są gotowi otworzyć się na nowe.

W rolach głównych: Kataryna Kisten i Konstantin Voitenko, którzy znani są również z telewizji.

Bilety kosztują od 200 do 300 UAH.

Opowiedzieliśmy już o TOP-10 teatrach Kijowa. Jestem pewna, że jeśli przeczytaliście tę linijkę, będziecie zainteresowani wiedzą o Czarnym Placu.

Najlepsze studio improwizacji na Ukrainie, każdy spektakl nie jest podobny do poprzedniego, publiczność jest bezpośrednim uczestnikiem całej akcji.

Black Square Studio

Działa na zasadzie „żywego” aktorstwa, kiedy to żarty i nietypowe decyzje rodzą się w trakcie spektaklu.

Nie ma granic i limitów, jest tylko aktor, widz i niekończący się lot fantazji. Widzowie to ludzie młodzi duchem, otwarci na nowe i z poczuciem humoru, którzy nie wstydzą się ostrego humoru i żywych emocji.

Zespół gra w kilku salach Kijowa: scena kameralna, duża sala, miejsce eksperymentalne, klub karaibski, klub Atlas, Freedom event hall, Bel étage event club.

Aktorzy na scenie
Aktorzy teatru – studio „Czarny kwadrat” na scenie

„KVADRAT-Show” to projekt „Black Square”, na który składają się improwizacje, komunikacja z publicznością i duża dawka humoru.

Obsada: Aleksander Rozvyakov, Polina Golovanova, Irina Gatun, Sergei Fedorchuk, Andrei Merzlikin.

„A la pies, czyli wszystko, co się rusza” – komedia tragiczno-liryczna, która odpowie na wiele nieskromnych pytań. W rolach głównych występują: Iryna Soponaru, Maria Krushynska, Serhiy Fedorchuk, Mykhailo Spivakovsky, Vyacheslav Nikonorov.

„Barefoot on the Moon” to komedia o samotności, która jest ciekawa i aktualna dla każdego. Monografia jest w całości wyreżyserowana i wykonana przez Wiaczesława Nikonorowa.

Cena biletu wynosi 300 – 750 hrywien.

Немного НЮ

Więcej zdjęć na naszym twitterze https://twitter.com/BTravelq

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇
Liza Nikitenko

Panienka. Pół życia w teatrze, pół życia dla teatru.

Rate author
( 3 assessment, average 5 from 5 )
TravelQ blog
Komentarze i pytania