Kijowski Akademicki Teatr Lalek

Kijów
"Bajka dla dzieci i bilet do dzieciństwa dla dorosłych. Sceny dla dorosłych, postacie z bajek wokół teatru, muzeum. Jak dojechać i ceny biletów."

Ulica Mychajło Hruszewskiego, 1A, Kijów. 10 minut pieszo od stacji metra Majdan Nezałeżnosti.

Teatr lalek przyciąga dzieci i dorosłych. Przede wszystkim — jego bajecznie dobrą atmosferą. Jest to miejsce, gdzie zawsze jest święto i bajka. Świetnie nadaje się do tego, by otworzyć dziecko na świat teatru i magii, bo tam każdy szczegół, budynek w formie zamku do wnętrza — każe wierzyć w cud.

Ideą przewodnią jest ukazanie młodemu widzowi wartości dzieł klasycznych, rozwój kulturalny i duchowy oraz odkrycie przed dzieckiem magii teatralnego działania.

Wiek widzów — dzieci 0-12 lat. Dla nich w repertuarze znajduje się wiele spektakli opartych na klasyce ludowej i zagranicznej: „Gęsi-swany”, „Sen małego osiołka”, „Śnieg”, „Śnieżne dzieci”, „Kropla-la”.

Ważne jest, że dyrekcja wymaga, aby do przedstawień była wykorzystywana muzyka klasyczna.Kijowski Teatr Lalek ma taką tradycję — co roku wystawia nową sztukę dla dorosłej publiczności. Popularne: „Miłość don Perlimplina do Belisy”, „Oskar”, „Jak umarła gęś”, „Leśna piosenka”. W teatrze znajduje się muzeum lalek i kawiarnia dla dzieci, a w pobliżu można spacerować po parku i spotkać bajkowe postacie. Jeśli planujecie odwiedzić go po raz pierwszy, warto przeznaczyć kilka godzin na zapoznanie się z parkiem i muzeum teatru.

Tortilla z żółwiem
Tortilla z żółwiem. Park bajki, teatr lalek Kijów, Ukraina.
Cudowna kawiarnia dla dzieci
Cudowna kawiarnia dla dzieci. Teatr Lalek Kijów, Ukraina.

Więcej zdjęć na naszym twitterze https://twitter.com/BTravelq

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇

Panienka. Pół życia w teatrze, pół życia dla teatru.

Rate author
( No ratings yet )
TravelQ blog
Komentarze i pytania