Divadla v Kyjevě – TOP 10

Kyjev
„Divadelní Kyjev, bohéma, lehká chuť koňaku ve vzduchu, ležérní úsměvy, předtucha ponoření do jiného světa. O režisérech, hercích a divácích. Repertoáry, ceny vstupenek, špičková představení. Klasika, UNDERGROUND, KIDS, Domácí kino. Černý čtverec."

Kyjevské akademické drama a komedie na levém břehu

Hlavní vchod
Kyjevské akademické divadlo dramatu a komedie na levém břehu

Brovarsky Avenue, dům 25. 8 minut chůze od nádraží. metro Livoberezhna.

Je první a nejlepší na levém břehu Kyjeva. Inscenace na aktuální témata, jsou použity nové jevištní techniky. S každou sezónou je navštěvován více a více, další a další premiéry končí vyprodáním a potleskem. Repertoár je rozmanitý, díla ukrajinské i světové klasiky, moderní drama. Nejslavnější klasická díla na jeho scéně nacházejí nový význam, aniž by ztratila svou historickou hodnotu.

V repertoáru není nic pro děti, takže publikum je od 12 let. Spolupracují se zahraničními režiséry: Dmitrij Bogoslavskij (Bělorusko), Eugene Kornyag (Bělorusko), Matteo Spiazzi (Itálie). Režisér, umělecký vedoucí a autor a režisér na částečný úvazek – Stas Zhirkov. S jeho pomocí byly zinscenovány „Otec“, „Stalkeři“, „Albatros“, „Chlebové příměří“ …

Cena vstupenky 50-750 hřiven.

“Mladé”

Foto z opačného místa
„Mladé“ divadlo Kyjev, Ukrajina
Herečka
Herečka Mladého divadla

Prorizna ulice, 17. 7 minut od metra Golden Gate.

Dům aktuálního, ostrého humoru, improvizací, neobvyklých žánrů a jasných emocí.

Na repertoáru je unikátní představení – prohlídka „Za scénou mladých“. Odhaluje tajemství herců, ponořuje je do jejich práce a vnitřních procesů.

Tato prohlídka poskytuje jedinečnou příležitost vyslechnou si příběhy ze skutečného života od významných osobností Young.

Budete moci vidět tvorbu Dmytra Suržikova, Iryny Kalašnikovové, Kateryny Kisten, Tamary Yatsenko, Liliany Rebryk, Irmy Vitovské, Oleksij Vertynsky a dalších známých herců.

Kromě hlavní a komorní scény je tu mikroscéna pro herecké a režijní debuty. Většinou jsou všechny inscenace pro starší diváky, ale najdou se i pro mladé fajnšmekry: „Kráska a zvíře“ a „Princezna Labuť“.

Vstupenky stojí 150 – 500 hřiven.

Ruské drama pojmenované po Lesya Ukrainka

Foto z výstupu z metra
Ruské činoherní divadlo Lesya Ukrainka

Bohdana Chmelnytskoho, 5. Minutu chůze od stanice metra Teatralna.

Jde o „tvůrčí chrám“ moderního umění a světové klasiky, který vám dává možnost ponořit se do atmosféry, procítit celou škálu emocí a užít si herectví. Skutečná ukázka klasického divadla. Svědčí o tom architektura budovy uvnitř i vně. Repertoár, ve kterém si každý divák najde relevantní téma. Je speciální tím, že je schopna uspokojit potřeby každého.

Na hlavní scéně můžeme vidět známé a příbuzné všech: „Stromy umírají vstoje“, „Julie a Romeo“, „Rodinná večeře“, „Cestující bez zavazadel“.

Na Nové a Scéně pod střechou – mono představení, stejně jako hlubší a smyslnější na „žhavá“ témata: „Hry na dvorku“, „Všichni pocházíme z dětství“, „Akademie smíchu“, „Lavička“.

O přestávce můžete navštívit muzeum, kde je uchována historie od pramenů až do současnosti. Pracuje v něm mnoho slavných a uznávaných umělců Ukrajiny: Nadiya Kondratovska, Viktor Koshel, Andriy Ponomarenko, Volodymyr Rashchuk, Viktor Saraikin a další.

Cena vstupenky od 40 do 350 hřiven.

Zlatá brána“

Hala na závěr večera
Divadlo „Zlatá brána“ Kyjev

Šovkovična 7-a. 13 minut chůze od nádraží. Stanice metra Khreshchatyk nebo Palác sportu

Zlatá brána je územím rozmanitosti. Místo, kde můžete nejen sledovat herce, jak hrají, ale také se setkávat s podobně smýšlejícími lidmi, povídat si, pít lahodnou kávu a skvěle se bavit“ uvedla režisérka Ksenia Romashenko.

„Zlatí“ – je mladý, komorní, rychle se rozvíjí a sledujte nové trendy.

V repertoáru: „Richard 3“, „City of the Gods“, „MIŁOŚĆ / Love“, inscenované cizími občany. Díla Stase Zhirkova: „Veverka, která žila 100 let“, „Vadní lidé“ a další.

„Golden“ se vyznačují i tím, které si někdy zvou dříve před začátkem. Aby si každý mohl vypít lahodnou kávu nebo víno, připravit se na prohlídku a jen tak relaxovat v salonku.

Slavní v televizi Vitalina Bibliva, Vladislav Onishchenko, Bohdan Buyluk.

Ceny v hřivnách: 150 – 450.

Divadlo pro mladé diváky v Lipkách

fasáda budovy
Divadlo pro mladé diváky na Lipki v Kyjevě

Ul. Lipská 15/17. 15 minut chůze od nádraží. metro Maidan Nezalezhnosti nebo Khreshchatyk.

„V Lypkách” láká úžasnou historií a přátelskou atmosférou. Uvnitř jsou dvě scény. Na té velké – ukazují klasické věci pro děti i dospělé, s poučným obsahem. Na komoře – inscenují se modernější inscenace.

Viktor Girich je přední specialista na dětské scény, režisér, který zná dětskou psychologii a vše staví tak, aby dítě získalo živé dojmy, prožívalo s hrdinou všechny emoce, bylo prodchnutý empatií a zájmem o umění.

Rys – největší počet prací, které se shodují se školním programem. Způsobují mnoho pozitivních emocí u velmi mladých i dospělých.

Při inscenaci „No Guilt Guilty“ kape ze stropu déšť, v „Forest Song“ se dostanete pod ponurý podzimní déšť s bouřkou, Figaro se noří do kaluže vody, v „Racek“ na jevišti skutečné jezírko, a v inscenaci „Dream“ ďábel vtahuje hříšníky do podsvětí, takže kněží doporučují recitovat modlitby před sledováním a půst.

Úžasní herci, kteří i přes svůj věk neztratili svou lehkost a vášeň: Lyudmila Ignatenko, Leonid Marčenko, Valeria Čajkovskij, Lyudmila Zagorskaya, Alexander Yarema, Anzhelika Girich, Daria Petrozhytska a další.

Ceny: 60 – 300 hřiven.

Herců“

Hlavní vchod
Divadlo „herec“ v Kyjevě

Ulice Velyka Zhytomyrska 40. Ze stanice metra Poshtova náměstí vyjeďte na horu lanovkou, pak 15 minut pěšky.

Je to místo pro experimenty, nové formáty a moderní žánry. „Herec“ je názorným příkladem toho, jak můžete úspěšně ukázat klasiku i modernu.
Funguje v mnoha směrech. Klasika prověřená časem: „Třešňový sad“, „Megers“.
UNDERGROUND – současná tvorba ukrajinských a zahraničních autorů: „Zdarma“, „Příjemné překvapení“.
KIDS – představení pro malé diváky: „Louskáček“, „Předvánoční noc“.
Domácí divadlo – experimenty, kde zkušení režiséři pracují s mladými herci – „Estrogen“.
Mezi herci se můžete setkat s Adou Rogovtsevovou, Alexejem Vertinským, Innou Miroshnichenko, Vladimirem Kokotunovem, Annou Kuzinou, Maximem Maksimyukem.
Pro mladé rodiče nabízím péči o děti (3+) během představení. Dva kroky odtud je Baby Bar
kde bude dítě nakrmeno a postaráno, zatímco rodiče mohou odpočívat.
Cena vstupenky 100 – 490 hřiven.
Dětský pokoj – 300 UAH.

Národní akademické činoherní divadlo Ivan Franko

Pohled z náměstí
Divadlo Ivana Franka v Kyjevě

Náměstí Ivana Franka, 5 minut chůze od nádraží. Stanice metra Khreshchatyk.

Toto je místo pro každého. Jeho hodnotou je velké obsazení a rozmanitý repertoár. Divák oceňuje skutečné umění a vždy si vybere Frankovo  divadlo, baví ho jeho obvyklý styl a žánry.
Lehkost komunikace a skutečné emoce, které nelze u herců nepociťovat. Na inscenacích pracují různí režiséři, je tam velké obsazení herců. Jsou zde dvě scény: hlavní a komorní.
Repertoár: „Rodina Kaidasheva“, „Martin Borulya“, „Natalka Poltavka“. Také velmi populární, s neobvyklým režisérským nápadem: „Tramvaj touhy“, „Cizinci mezi námi“, „Nikdy pro mě nebreč…“.
Hrají vážení umělci Ukrajiny: Benyuk Bohdan, Nazar Zadniprovsky, Mykhailo Kukuyuk, Oleh Stalchuk, Yarema Oleksandr, Andriy Romaniy, které také natáčí televize.
Vstupenky stojí 30 – 750 hřiven (základní), 50 – 250 hřiven (komora).

Divadlo na lemu

foto z protějšího místa
Divadlo na Podil v Kyjevě

Andrew’s Descent 20 A, B. 10 minut chůze od stanice metra Kontraktova.


Příklad evropského divadla, ve kterém se minimalismus snoubí s technologií. Zde můžete vidět zcela nové přístupy a kreativní řešení. Je malý, nový a moderní. Hlavním publikem jsou teenageři a dospělí. Unikátní svou otevřeností a důvěrou ve vše, co vytvářejí.
Obecně to mezi obyvateli a hosty hlavního města vyvolává smíšené pocity. Svým mimořádným výkonem si získal srdce. Velkou oblibu si získaly „Levka“, „Musíš být volný, aneb musíš být volný“, „Vernisáž na Andriyivskyi“ a premiéra „Nůžky“. Hrají: Maxim Maksimyuk, Roman Khalaimov, Alexander Danilchenko, Anna Salivanchuk a další.
Působil zde režisér Malakhov, jehož představení vždy končilo potleskem a vyprodáním. Mezi jeho díla: „Faraoni“, „Strýček Vanya“, „Odd Jourdan“, „Slož slovo „VĚČNOST“, „Předtuchy Miny Mazail“, „Šest postav při hledání autora“.
Vstupenky od 150 do 700 hřiven.

„Kolo“

Pohled z ulice
Divadlo „Kolo“ na Andreevsky Spusk v Kyjevě

Andrew’s Descent, 8. Deset minut od stanice metra Kontraktova náměstí.

„Kolo“ je velmi komorové. Dokonale zapadá do atmosféry a barvy Andrew’s Descent. Je harmonicky umístěn mezi obchody se starožitnostmi a letními verandami.

Těžko ho nazvat moderním, protože si zachovává stejnou hodnotu jako skutečné klasické divadlo. To je jeho vlastnost, kterou diváci oceňují.

Navštěvují ho teenageři a mladí lidé, kteří ctí dramatické umění a miluji atmosféru Podilu. Kde máte vše pro příjemný a užitečný večer.

Režiséři vědí, jak zajistit, aby každý našel ve hře svou relevanci. Klasika děl je zde naředěna doprovodným humorem, dejte tomu nový život. A dává to smysl v očích nové generace lidí. Vždyť svět se mění, divák se mění a „Kolo“ se mění s námi.

Drama, komedie, dokumentární drama, tragédie, jednoaktovka, vaudeville, hudební komedie, detektivka, romantický thriller, představení pro děti – to vše je na jejich scéně k vidění.

Některé z nejpopulárnějších: „V Kyjevě,  na Podolu … nebo „Kde si sušit spodní prádlo?“, „Shantrapa“, „Velmi nemocný“, „Odessa. Bláznivá láska“, „Ženy z Mozarta“.

Existují 3 etapy. Hlavní scéna, sál s krbem a pódium v   kavárně.

Mezi režiséry jsou ukrajinští režiséři: I. Klishchevska, M. Grunycheva, V. Petranyuk a další, dále zahraniční: J. Valentin (Francie), D. Dimov, J. Binev (Bulharsko), E. Kutsurelis (Řecko), N. Fleckman (USA).

Ceny vstupenek jsou 100 – 300 hřiven.

Divadlo v Pečersku

Herci na jevišti
Herci divadla na Pečersku na jevišti

5 minut chůze od nádraží. Stanice metra Pecherska, ulice Nemyrovycha-Danchenko 5.

Unikátem je tvorba představení metodou kolektivní práce herců. Vše pro dospělé a zdatné diváky. Nejoblíbenější jsou „Hamlet“, „Rejoicing and Consolation“, „Pepsi Generation“, „Natálka Poltavka“. Dále pohádka „Pinocchio, aneb příběh o tom, jak se stát mužem“ a rodinná komedie „Vánoce“. Scény v ruštině a ukrajinštině.

Atmosférický, komorní, s moderní vizí klasických děl, pro mladé diváky, kteří jsou připraveni otevřít se novému.

Hrají: Kateryna Kisten a Konstantin Voitenko, kteří jsou známí i z televize.

Vstupenky stojí 200-300 hřiven.

Již jsme řekli o TOP-10 divadel v Kyjevě. Pokud jste četli tento řádek, určitě vás bude zajímat Černý čtverec.

.

Nejlepší improvizační studio na Ukrajině, každé představení není jako to předchozí, publikum je přímým účastníkem celé akce.

Studio Black Square

Herci na jevišti
Herci „Černého náměstí“ na jevišti

Pracuje na principu „živého“ hraní, kdy se v procesu představení rodí vtipy a neobvyklá rozhodnutí.

Neexistují žádné limity a hranice, existuje pouze herec, divák a nekonečný úlet fantazie. Diváci jsou mladí duší, otevření novému a se smyslem pro humor lidé, kteří se nestydí za ostrý humor a živé emoce.

Soubor hraje v několika sálech Kyjeva: komorní scéna, velký sál, experimentální platforma, karibský klub, klub Atlas, síň Freedom, klub akcí Bel étage.

„KVADRAT-Show“ je projekt „Černého náměstí“, který zahrnuje improvizace, komunikaci s publikem a spoustu humoru.

Hrají: Alexander Rozvyakov, Polina Golovanova, Irina Gatun, Sergej Fedorčuk, Andrei Merzlikin.

„A la milenci, aneb všechno, co se hýbe“ – tragicko-lyrická komedie, která odpoví na mnoho neskromných otázek. Role hrají Iryna Soponaru, Maria Krushynska, Serhiy Fedorchuk, Mykhailo Spivakovsky, Vjačeslav Nikonorov.

„Naboso na Měsíci“ je komedie o osamělosti, která je zajímavá a relevantní pro každého. Monografii kompletně režíruje a nastuduje Vjačeslav Nikonorov.

Ceny vstupenek jsou 300 – 750 hřiven.

Немного НЮ

Více fotek na našem twitteru https://twitter.com/BTravelq

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇

Mladá dáma. Půl života v divadle, půl života pro divadlo.

Rate author
( 3 assessment, average 5 from 5 )
TravelQ blog
Komentáře a dotazy