Burning Man 2021

Redakční sloupek
„Neoficiální Burning Man 2021; cena lístku; jak toto město žije celý týden bez peněz; 5 základních pravidel; současné umění na festivalu - největší výstava na světě; intimita; incidenty."

Burning Maine se v roce 2021 a 20. letech oficiálně nekonal. Může za to koronavirus. Ale lidé se už nemohou dočkat! Koncem srpna – začátkem září 2021 se lidé na týden dostali ven. Řeknu vám, co z toho vzešlo.  Abyste se dostali do Burning Man, budete muset letět do města Reno. Když vystoupíte z letadla, první věc, kterou v terminálu uvidíte, jsou hrací automaty. Faktem je, že Reno je známé svými kasiny. Byla tam postavena některá z prvních kasin v Nevadě, když tam byl ve třicátých letech minulého století povolen celý tento herní průmysl. 

Reno je také známý tím, že se velmi snadno rozvádí. Dříve to trvalo šest měsíců. Tam ale podepsali zákon a místo 6 měsíců začal proces – 6 týdnů. Mnoho párů přišlo, žilo tam v hotelech, aby se rozvedlo, a pak odešlo do svých domovů. Reno je velmi cool, i když je to největší malé město, což znamená, že je zde noční život.


Cesta z Rena trvá asi 2 hodiny, ale ve skutečnosti vám to zabere půl dne.

Když se vydáte do pouště, na tento festival, musíte si s sebou vzít úplně všechno

V poušti nic není, ale potřebujete tam: jíst, pít, spát. Jsou potřeba ustanovení, takže musíte nakupovat ve vašem místním Walmartu. Kupte si kolo, nejlépe s předstihem. Udělejte to vše online, stačí přijít a vyzvednout si objednávku.Asi 70 000 lidí přijde na festival a většina, samozřejmě ne všichni, ale většina je zakoupena ve Walmartu. Sekce, ve kterých chcete najít své produkty, jsou téměř prázdné. Někteří jezdí nakupovat do Kalifornie, ale cesta trvá 2 hodiny.

Svítání na festivalu
Svítání na festivalu
Růžová limuzína
Ráno a růžová limuzína

U vchodu se nachází městečko Gerlach

Většina Gerlakovy ekonomiky je založena na lidech, kteří přišli na tuto událost. Tam bydlí, tankují na benzínce, kde samozřejmě – benzín je dražší než jinde. Podle mě nejdražší benzín v Americe. Kupují ojetá kola, často berou jídlo, více vody, než potřebují. Místní obchody tento týden nepřijímají vrácení zboží. I když byly věci nové, obal nebyl otevřen – nebude vrácen.

Poslední dva roky tu nebyl žádný festival, takže Gerlak, dokážu si představit, jak trpí. Policie uděluje pokuty všem provinilcům na silnici. Projíždíte malebným místem a díváte se na mapu, která je velmi blízko místa, už vás zaplavují emoce, někdo si už v autě otevřel pivo a zapnul hudbu. A tam, podél obchvatu, je povolená rychlost 70, 50, 35 a 25 mil.Ekonomika tohoto města je opět založena na tom, kolik pokut vám bude uděleno, kolik výrobků a věcí si tam koupíte.

I když se v roce 2021  Burning Man oficiálně nekonal, přesto byli všichni šťastní

Vyhlídkový autobu
Vyhlídkový autobus Burning Man 2021
Žluté boty
Žluté boty

Z toho, že jsme dorazili do tohoto prachu, už mnozí znají vše kolem. Hory, písek, je právě teď se zřítit a válet se v tomto písku. Black Rock City to nazwa miejsca na pustyni, w którym wszystko się dzieje.

Když sjedete z hlavní silnice do pouště, je tam povolená rychlost 5 mph, pokud je oficiálně uzákoněna. Letos nebyla organizace, lidé si dělali, co chtěli, auta jezdila v zóně, kde je potřeba ujet 5 mil – 60 a více. Vytvořilo to určitou krásu.

Ti, kteří dorazili, kteří rozumí a zorganizovali se víceméně správně.Kdo slyšel, co je Burning Man? Někteří narkomani navíc poslouchají v poušti elektronickou hudbu. Chci vysvětlit… Abyste této události skutečně porozuměli.

Burning Man je experimentální komunita lidí, kteří myslí jinak

A největší výstava současného umění v Severní Americe a vlastně i na celém světě.

Socha slona v životní velikosti
Socha slona v životní velikosti
LED obří muž
LED obří muž
Neznámé zvíře
Neznámé zvíře
Ples a světelná show
Ples a světelná show
Pirátská loď v nevadské poušti
Pirátská loď v nevadské poušti
Dinosaurus v plynové masce
Dinosaurus v plynové masce
Socha ve vzduchu
Socha ve vzduchu
Party - basa ve stylu Mad Max
Party – basa ve stylu Mad Max
Loď na kolech
Loď na kolech
Býk na střeše
Býk na střeše
Cubby
Cubby
Létající talíř
Létající talíř
Obrovská konvice
Obrovská konvice

Pravidla Burning Man a ceny vstupenek

Za prvé. Peníze netečou, ekonomika je založena na rozdávání dárků. Může být jak reciproční, tak i v jednom směru.

Nejsou potřeba peníze, řidičák, bankovní karty. Všichni žijí a fungují ve městě. Toto je považováno za město, pokud je oficiálně Las Vegas 1. městem, Reno 2., pak Burning Maine je druhé nebo třetí město z hlediska počtu obyvatel pro tento týden festivalu.

Zajímavé osobnosti kolem. Vizuálně se jedná zhruba o směs filmu Kn-Dza-Dza s šíleným Maxem.

Berning Maine a Kin-Za-Za jsou podobné
Vtipná karikatura Berning Mana a filmu Kin-Dza-Za

Druhé. Na nikoho se nespoléhejte.

Při podpoře se spoléháte pouze na sebe. Nikdo vám nic nedluží, nikdo vám nic nedá. Přijdete do pouště a zcela se postaráte o sebe.

Mnozí nechápali a říkali, že za peníze, které dali za lístek, vám nic nedali! Cena vstupenky je 500 dolarů.

Vy tomu nerozumíte, za organizaci se platí peníze. Za to, že postavili plot, rozdělili sektory; je tam stráž; že existuje zdravotní středisko. Pokud se vám něco stane, v případě předávkování drogou

– vyletí pro vás vrtulník. Z prodeje vstupenek jsou nějaké peníze, které organizátoři nemohou použít. Předávají je umělcům , kteří dělají obrovské instalace. Proto se domnívám, že vstupenka za 500 USD je plně oprávněná, nicméně – nikdo vám nic nedluží. Veškerý proviant si přineste sami, kde budete spát, na čem jezdit, co jíst, pít, oblékat – záleží to jen na tobě. Nikdo vám nic nedluží!

Třetí pravidlo. Účastníte se úplně všeho.

Stáváte se plnohodnotným občanem této komunity. Ne, že se přijdeš podívat, co tam ten podivín dělá, to ne.

To ale neznamená, že když vám nabídnou drogy nebo máte sex, musíte souhlasit. Řekni ne, to je v pořádku.

Čtvrté pravidlo. Ne znamená ne, ano znamená ano. Už si nepamatuju, jaký to byl rok, byl tam takový tábor, vejdete dovnitř a tam natáhnou voskované plátno jako kondomy. Jeho prostřednictvím se líbáte s naprosto cizími lidmi. Můj přítel odmítl, a to je v pořádku.

Za páté, hlavní věcí, která ovlivňuje Burning MAN, je nezanechat po sobě žádné odpadky.To znamená, že přicházíme do pouště, kde nic není, nic tam neroste a nežije, vůbec nic se neděje. Nalijete vodu na podlahu, voda se nevsákne, ale okamžitě se změní na hlínu a leží na povrchu. Zní to také takto – když odcházíme, necháváme vše v původní podobě. Tohle mě hodně naučilo.

Intimita

Sexy kráska v červeném
Sexy kráska v červeném vypadá jako Natasha Mogilevskaya

Do Burning MAN je povoleno přivádět děti. Neexistuje žádná věková hranice, kterou byste měli pochopit.

Všechny stany se zábavou pro dospělé jsou zřetelně označeny a děti tam již nesmějí.

Existují stany, kde dívky nabízejí sex, ale mějte na paměti, jaké dívky tam jsou …

Existují tábory, kde se konají orgie, můžete přijet s přítelkyní. Tam se prostě ustlají postele, nebo je tam samostatná místnost, kam přijdete a vyměníte tam partnery.

Existují například tábory, kde dívky, které mají menstruaci oblečenou v bílém, malují obrázky s touto menstruací. Obecně je to zvrácenost, ale říkám vám všechno, co se tam skutečně děje. I když existuje spousta zajímavých věcí, které nezapadají do obvyklého rámce.

Všechny intimní věci se konají v uzavřených stanech. Musíme tam přijít sami, vy sami chápete, kam míříte, hledejte tento vulgarismus, drogy. Ano, pokud chcete vidět umění – prosím, je to ve veřejn dostupné. Pořádají se sportovní soustředění, sportovní jóga. Můžete si půjčit kolo, opět zdarma.

Psi byli viděni na neoficiálním Burning MAN 2021 a je zakázáno je brát s sebou. Viděli jsme motorky, auta jezdila na nesprávných místech, kde měla jezdit. Zbytek byl stejný jako obvykle. Stejní vyzdobení lidé, stejná skvělá hudba, téměř žádní střízliví lidé.

Přivezli s sebou zajímavá auta a zajímavou hudbu. Ale ne bez incidentů.Vzhledem k tomu, že letos nebyly téměř žádné toalety. Shromáždily se k nim dlouhé fronty, chlapi si museli ulevit do zavařovacích sklenic a postavit se s nimi do fronty v rukou. Dívky používaly kbelíky pro kočky.

Fronta na toalety na Berning Man 2021

Další krásné fotky z festivalu 2021 pro vás, milí čtenáři

Více fotek na našem twitteru https://twitter.com/BTravelq

🔄 ♻️ ❤️ 👇👇👇

Autor a šéfredaktor blogu TravelQ

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
TravelQ blog
Komentáře a dotazy