Андріївський узвіз

Старовинні будівлі, театри, музеї, майстерні художників та антикварні лавки. У вихідні з нього починається вернісаж, гуляти яким, споглядаючи або ж роздивляючись картини, не вистачить і кількох годин.
Якщо вам потрібний старий Київ, то Андріївський – підійде.
Замок Річарда Левине Серце, Андріївська церква, роботи Растреллі. Музеї: Булгакова та однієї вулиці. Театри: на Подолі та Колесо, тематичні старокиївські ресторани, магазини антикваріату та море сувенірів.
З давніх-давен Андріївський узвіз пов’язує Верхнє місто (Старий Київ) і Нижній (Поділ).
Сходами навпроти будинку-музею Булгакова можна піднятися на Лису гору. Як вірять кияни, тут погань збиралась на шабаш. Зазвичай відьом тут можна зустріти напередодні першого травня у Вальпургієву ніч, у ніч на Івана Купала 6 липня та на свято Петра та Павла 12 липня.
Гору також називають: Замкова, Кирилівка, Фролівська та Хоревиця.
Зайти на Андріївський можна знизу – з Контрактової площі чи зверху з кінця вулиці Володимирської. Зверху найближче метро – Майдан Незалежності.
Майдан Незалежності

“Майдан” – так його називають усіма мовами.
До нього примикають вулиці: Інститутська, Городецького, Софіївська, Мала Житомирська, Б. Грінченка та Хрещатик проходить крізь.
Він пережив воєнний час, протягом Революції Гідності у 2014 році, але вже реставрований.
Метро Майдан Незалежності або Хрещатик найближче. Обирайте готелі у центрі Києва.
Маріїнський палац

Наказом імператриці Єлизавети, 1744 року почалося його будівництво. Вона закладала його як свою Київську резиденцію, але відволіклася війною зі Шведами і не відвідала її. Він чесно служив резиденцією членам імператорської сім’ї.
Збудував його архітектор Растреллі, але від того будинку давно нічого не залишилося. Палац згорів на початку 18-го століття і був відновлений імператором Олександром другим у 1870 році. До другої світової, він був штабом, школою, музеєм і багато часу пустою будівлею.
Радянська післявоєнна реконструкція 1950 року стерла частину архітектурних задумів Растреллі. А реконструкція 1980 року, хоч і врятувала його від руйнування, але теж помітно змінила його вигляд.
Екскурсії по палацу проводяться тільки по П’ятницях, Суботах та Неділях з 10 ранку до 17 години вечора. Бронюйте заздалегідь, зазвичай групові, але не більше 15 осіб у кожній. Щочетверга – дитячий день.
Забронювати можна на офіційному сайті, можливо бронювання від шкіл на Четверг, теж на сайті https://www.m-palace.com.ua/.
Орієнтири: Маріїнський парк, метро “Арсенальна”.
ЦУМ

З інсайдерських джерел я знаю, що проект реставрації універмагу коштував непристойно дорого. Займалася Bonay – англійське архітектурне бюро. Я переконаний, що після реконструкції Київський ЦУМ не соромно показати людям.
Під час створення його концепції вони обрали музику яку чують відвідувачі, та новий фірмовий запах.
Хочете: драматичної, скульптурної порожнечі у вільній формі? Тоді завітайте до ЦУМу. Квартири подобово люблять здавати у цьому районі.
Знайдете його на розі вулиць Б. Хмельницького та Хрещатика. Якщо забивати у навігаторі, то Хрещатик, 38. Підземного паркування немає.
Миколаївський костел

Римо-католицький храм, зведений на честь Святого Миколая у 1909 році. З 1980 року у його будівлі розміщується орган. Нині це Національний будинок органної та камерної музики України.
Досить сучасна споруда, якій немає зараз і 120 років, а стиль Рококо надає їй віку та серйозності. Київський архітектор Городецький працював над його будівництвом.
Адреса: вул. Велика Васильківська, 77, поряд метро “Республіканський стадіон”.
Вартість відвідин концерту органної музики: від 50 до 400 гривень.
Києво-Печерська лавра

Місце святе для православних християн. Богослужіння відбуваються щодня у кількох храмах та печерах. Найраніша літургія починається зазвичай о 05:30 ранку у ближніх печерах, потім найчастіше о 06:30 літургія у храмі ікони Божої Матері та о 09:30 у Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських. Вечірня починається о 16:30 теж у Трапезному. Але цей розклад може змінюватися у святкові дні. Свіжа інформація завжди є на їхньому офіційному сайті https://lavra.ua/.
Церкву Спаса на Берестові, що на території Лаври, вважають місцем поховання Юрія Долгорукого. Але там немає його могили чи пам’ятника куди можна прийти та віддати данину пам’яті Князю Київському. Саркофаг вилучено, останки досліджують, контора пише, коліщата крутяться. На території цієї церкви поховані сестра Долгорукого – Єфімія, князь Гліб, дитина Юрія та його другої дружини.
Києво-Печерська Лавра діючий чоловічий монастир. І водночас торговий центр із музейним рядом. Купити можна написані ченцями ікони, церковне золото, книги, одяг, свічки і все це гуртом та в роздріб для парафіян та дрібніших парафій. Музеї на території: історичні коштовності; мікромініатюр Миколи Сядристого; книги та друкарства; народного декоративного мистецтва; музей театрального, музичного мистецтва та кінематографії.
Національний музей Голодомору-геноциду

У складі якого каплиця-пам’ятка «Свічка пам’яті» заввишки 32 метри. Прекрасний оглядовий майданчик на Лівий берег та ще одна нагода познайомиться з непростою історією українського народу.
Там регулярно демонструють фільми, присвячені темі голодомору 1932 – 1933 років, створеного владою “червоних” в Україні, Росії та Казахстані. Будівництвом меморіалу опікувався особисто третій Президент України – Ющенко Віктор Андрійович.
Арка Дружби народів та Скляний міст


Арка прикрашає Хрещатий парк із 1982 року. Зведена комуністами на честь возз’єднання Росії та України. Усе монументально, як любили товариші. Але в прикрасі арки дотримано політичного паритету. Приблизно однакового розміру бронзові Робочий та Колгоспниця – тренд російського соціалістичного руху тих років та гранітна скульптура – фрагмент Переяславської Ради. Рукотворне нагадування того, що українці пам’ятають свою історію та цінують державність.
Знайти арку можна на Європейській площі, на території Хрещатого парку. Поряд – “Майдан Незалежності”. Готелі біля Арки Дружби народів раді гостям.
Скляний міст збудований у травні 2019 року. По ньому ви можете пройти від Арки Дружби народів та до пам’ятника Володимиру. Довжина 216 метрів, пішохідна та велосипедна зони. У 2019 і 2020 роках він був найпопулярнішим місцем серед гостей столиці. Теж хороше місце для селфі та оглядовий майданчик. Можете зійти на нього від будівлі МЗС.
Золоті ворота

За Ярослава Мудрого це був головний в’їзд у верхнє місто з Півдня. Форт, який зараз зберігають як пам’ять. Нещодавно провели реставрацію. Знаходиться на вулиці Володимирській, 40а прямо біля виходу з однойменної станції метрополітену.
Вартість екскурсії 15 – 40 гривень.
Софійський собор

Серце національного заповідника “Софія Київська”. Православний храм збудований Ярославом Мудрим на честь перемоги над печенігами у 1036 році нашої ери. У середині зберігся найповніший у світі ансамбль справжніх мозаїк (260 м2) та фресок (3000 м2) першої половини XI століття та фрагменти стінопису XVII-XVIII століть.
Неподалік є готелі біля Софії Київської.
Екскурсії для дорослих – від 50 до 400 гривень. Детальніше ціни на екскурсії на їхньому офіційному сайті https://st-sophia.org.ua/en/news/tickets-prices/.
Батьківщина-мати

Київ, вул. Івана Мазепи, 33. Можете прогулятись пішки від станції “Арсенальна”.
Пам’ятник величезний, навколо нього своя атмосфера. Музей військової техніки, часів Другої світової війни, знаходиться просто неба поруч із монументом. Всередині музей присвячений війні в Афганістані. Загалом, містечко з мілітарі історією.
Загальна висота пам’ятника складає 102 м, що вище ніж Статуя Свободи у Нью-Йорку (93 м). Вага споруди – 450 тонн. Висота жінки з мечем без постаменту – 62 м; розміри щита – 12*8 м. Всередині 16-метрового меча передбачений маятник вагою 9 тонн для балансу коливань. За висновками дослідників, монумент може простояти без реставрації більше 150 років та витримати землетрус до 9 балів. Регулярні обстеження, які проводят вчені, що зпоглядають за станом металевої споруди, показують, що дотепер пам’ятка не нахилилась ні на один градус.
Звели його як символ перемоги у Великій Вітчизняній Війні та відкрили до Дня Перемоги у 1981 році. Батьківщина-мати знаходиться у середині чудового парку, де приємно прогулятися після огляду монумента.
Вартість відвідування: піднятися на гору – 300 гривень, а нижня оглядова – 50 гривень.
Автор монументу – Василь Бородай.
Володимирська гірка

Один із найстаріших парків столиці, поблизу багато готелів. Розташований на Дніпровських кручах, поруч Михайлівський монастир. Гарний оглядовий майданчик на Дніпро та Лівий берег. Поруч фунікулер.
Адреса: Київ, узвіз Володимирський, 4.
Ляльковий театр

Казка для дітей та квиток у дитинство для дорослих. Постановки для дорослих – щороку нова прем’єра. І те місце, яке не залишить байдужим дитину.
Казкові персонажі у парку навколо театру, є музей та дитяче кафе. Вулиця Грушевського, 1а. 10 хвилин пішки від станції метро Майдан Незалежності, Хрещатик та Арсенальна. Готелі поблизу – тут.
Ціна квитка – 100 гривень.
Воздвиженка
Стильний, елітний мікрорайон на Подолі, за два кроки від Андріївського узвозу. З належною інфраструктурою. Приємно, що не нові будинки збудовані на старих вулицях, а те, що вулиці на Воздвиженці теж нові. Основних кілька: Воздвиженська, Кожем’ятська, Гончарна, площа “Мистецтв”.
Прекрасне місце для фотосесії, яке часто вибирають навіть профі, як і наступне місце.

Пейзажна алея

Оглядова з Верхнього міста на Поділ. А 10 років тому тут з’явився сквер із лавками та скульптурами для дітей. Тут і кішка-стоніжка, завдовжки 30 м, і веселий слоненя-фонтан, голови зебр і кого тут тільки немає. Приємно буде прогулятися самому або з дитиною, можна всією сім’єю. Дістатися алеї можна пішки від метро “Золоті ворота”, по вул. Володимирській до Великої Житомирської.
Андріївська церква

Найкрасивіший православний храм нашого міста. Побудований знаменитим архітектором Растреллі у стилі Єлизаветинського бароко у 1747—1753 роках на Андріївській горі.
Щоб поставити храм на вершині пагорба, будівельники звели під ним стилобат у вигляді двоповерхової житлової будівлі, що прилягає до зрізу кручі. Збудували його до приїзду Єлизавети I, а назвали на честь Андрія Первозванного.
На сьогодні це єдина споруда роботи відомого архітектора В. В. Растреллі, яка збереглася у Києві. Готелі поблизу – тут.
Точна адреса – Андріївський узвіз, 23. Відкрито для відвідування усі дні тижня. З Понеділка по П’ятницю з 08:00 ранку до 18:00 вечора, а в Суботу та Неділю з 07:00 до 17:00.
Ботанічний сад імені Фоміна

Заснований в 19 столітті, знаходиться в центрі, метро Університет за два кроки від входу з бульвару Т. Шевченка, територія трохи більше 22 гектарів.
Сад закладено з ініціативи архітектора Вікентія Беретті, який був сином італійця Джованні Беретті, який переїхав до Росії у другій половині сімнадцятого століття.
Весною він особливо популярний серед городян та гостей. Починає цвісти Магнолія, якої висаджено більше сорока сортів.
Ботсад неодноразово відвідував імператор Микола I. Цар нагородив його директора та автора ідеї його створення діамантовим перснем зі своєї руки.
Саме з того часу і почалася епоха каштанів у Києві, яка продовжується і сьогодні.
Провівши самодержця Траутфеттер висадив каштани в саду біля головного корпусу університету. З них збирали десятки тонн плодів та озеленяли ними не лише Київські вулиці, а й розсилали до десятків міст світу.
Фунікулер

Пам’ятка для гостей, звичайний міський транспорт для киян та символ міста для всіх. Курсує між верхнім та нижнім містом (Поштова площа – Парк “Володимирська Гірка”). Сьогодні довжина траси 222 метри та 1 зупинка під час поїздки.
Доступний щодня з 07 ранку та до 22 години увечері.
- Швидкість 2 м/с.
- Час руху 2,5 хвилин.
- Інтервал руху – від 4 хв.
- Різниця висот між станціями: 75м.
- Довжина трас 222м.
- Нахил 18 – 20 градусів.
- Місткість вагону – 100 чол.
- Сидячих місць: 30.
На початку 19-го століття подібні споруди міцно увійшли до моди. Фунікулери є в Каунасі (Жалякалніса та Аляксотаса), в Сочі, Тбілісі, Баку. Вони багато працюють у старенькій Європі: Париж, Барселона, Прага, Комо, Бергамо, Генуї, Бергені, Неаполь.
Київський фунікулер був побудований у 1905 році, а у 1902 році – Одеський. А ще раніше, у 1986 році – Кремлівський та Похвалінський у Нижньому Новгороді.
Будівля Національного банку України

Побудовано у 1905 році і з того часу будинок не змінювався. Ремонти проводять регулярно і вона постійно у чудовій формі.
Розташована на Липках, по вулиці Інститутській, будинок. 9. Поруч вихід із метро “Хрещатик”.
Представляє архітектуру Модерну. Над його виглядом працювали кілька видатних архітекторів. Проект розробив О.В. Кобелєв, над головним фасадом працював – А. Вербицький, італійський скульптор Еліо Саля виконував художні роботи всередині та облицював будівлю каменем.
Апартаменти подобово легко зняти в цьому кварталі.
Будинок з Химерами

Сьогодні це резиденція президента України. Побудований у 1903 році у стилі Модерн київським архітектором Владиславом Владиславовичем Городецьким. Адреса: вул. Банкова, 10. Від метро “Хрещатик”, вгору по Інститутській до Банкової. Квитки на екскурсію від 300 грн (тільки у вихідні та лише групи до 10 осіб).
Городецький збудував об’єкт як прибутковий будинок, причому за запозичені кошти. Повертати кредит він планував із ренти першого, другого та третього поверхів. А 4-й поверх проектувався як апартаменти родини Городецких ( 380 м2).
При будівництві використані найновіші на ті часи технології, зокрема ми можемо бачити як Городецький освоїв бетон та скульптури з нього.
Процесом будівництва керував інженер Антон Страус.
Скульптурні форми розробив та виконав талановитий Міланський скульптор – Еліо Саля.
Життя внесло свої корективи до рентного бізнесу Владислава Владиславовича, і в 1912 році він передав свій прибутковий будинок на баланс Кредитного товариства. Не зміг викупити його вчасно, відсотки зростали і Будинок із Химерами продали з аукціону представнику французького консульства Данилу Балаховському. Потім, вже 1916 року, власником будівлі став Самуїл Німець (купець).
Після подій Жовтневої революції 1917 року, при владі червоної банди, об’єкт націоналізувала держава. Червона влада робітників та куховарок, порадившись, розмістили в ньому комунальні квартири.
PinchukArtCentre

Центр сучасного мистецтва. Вхід безкоштовний, часто збираються довгі черги.
Простір відкритий для розміщення робіт сучасних художників. Часто його заповнюють зіркові експонати та креативні виставки з дивовижними інсталяціями.
Розташований навпроти Бессарабського ринку, по вулиці Басейна, 2. Неподалік станція метро Площа Льва Толстого. Відкритий для відвідувачів з 12:00 до 21:00, може не працювати в дні великих свят. Свіжа інфа на їх сторінці https://new.pinchukartcentre.org/.
Київський планетарій

Почути та побачити як влаштована наша галактика, зануриться у безодню космосу та гарантовано розширити світогляд ви можете у Київському Планетарі щодня 11 ранку та до 21 години ввечері. Він працює з 1952 року і є одним із найстарших у Європі.
Стоїть біля виходу з метро Олімпійська, на вул. Велика Васильківська, 57/3. Можете зазирнути до їх офіційної сторінки https://planet.org.ua/.
Запам’ятовується – реалістичність зоряного неба на якому відкриваються галактики, зоряні шляхи та траєкторії обертання планет. Ви можете вибрати тему лекції до душі. Забронювати місце у хостелі в Києві легко у цьому районі.
Пирогово

Музей народної архітектури та побуту просто неба. У ньому зібрано будинки з різних куточків України, прямо взяли та перевезли їх до Пирогово. Разом з усім домашнім і дворовим начинням.
Шашлики, страви української кухні можна скуштувати у кафешках на території музею.
Відкрито для туристів щодня з 10 до 18 години. Екскурсії українською, російською, англійською та німецькою мовами.
Село Пирогів, вулиця Червонопрапорна, 1, Київська область. Будинки подобово здають у Києві, але багато варіантів поряд із містом. Офіційна сторінка https://www.pyrohiv.com/.
Тролейбусом за номером 11 від станції метро “Либідська” або маршруткою номер 156 або 172 від метро “Деміївська”, маршруткою номер 496 від станції метрополітену “Лук’янівська”. Вартість квитка у гривнях: для дорослих – 30, для школярів – 15.
Іноді в нашому твіттері ми викладаємо дуже цікаві фото, яких не публікуємо навіть тут https://twitter.com/BTravelq.